Opakowania ze styropianu i ich zastosowanie

Opakowania ze styropianu cieszą się dużą popularnością w wielu branżach. Świetnie zabezpieczają towary przed działaniem niekorzystnych czynników, a także amortyzują wstrząsy. Ich zalety doceniane są szczególnie przez branżę farmaceutyczną i gastronomiczną, choć wykorzystywane są również jako pojemniki transportowe dla urządzeń elektronicznych, a także sprzętu RTV i AGD. Jakie są zastosowania opakowań ze styropianu? Podpowiadamy.

Pojemniki styropianowe na żywność

Opakowania ze styropianu najczęściej wykorzystywane są w branży gastronomicznej. Służą do przechowywania suchego lodu, zamrożonych mięs czy ryb, ale także transportu dań obiadowych czy cateringu dietetycznego. Pojemniki takie stosuje się, aby zapobiec utracie smaku i kruchości owoców, warzyw i innych produktów spożywczych. Ich zaletą jest łatwość transportu, a także utrzymywanie temperatury ciepłych i zimnych potraw. Dodatkowo są lekkie i kompaktowe.

Opakowania wykonane w technologii EPS posiadają specjalne komórki, które są wypełnione powietrzem, dzięki czemu charakteryzują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Dodatkowo są wyjątkowo higieniczne w użytku i te, które są przeznaczone do transportu żywności, muszą posiadać specjalne atesty.

Opakowania farmaceutyczne ze styropianu

Opakowania ze styropianu wykorzystywane są również jako pojemniki izolacyjne w branży farmaceutycznej. Sprawdzają się głównie w transporcie medykamentów, ponieważ gwarantują optymalną temperaturę przewożonego ładunku. Dodatkowo są lekkie i łatwiej je transportować a także przechowywać niż np. szklane. Są też tanie i z tego powodu stały się standardem w świecie farmaceutycznym i ogólnomedycznym. Chętnie korzystają z nich nie tylko apteki ale także laboratoria i medyczni przedstawiciele handlowi.

Opakowania styropianowe na elektronikę

Opakowania styropianowe wykorzystywane są też do transportu elektroniki. Są wówczas specjalnie formowane, aby zapewniały doskonałą izolację dla sprzętu i chroniły go przed uderzeniami, wstrząsami i wahaniami ciśnienia i temperatury podczas przewozu, a także późniejszego przechowywania. Z tego powodu często są wykorzystywane jako podstawowe zabezpieczenie sprzętów gospodarstwa domowego AGD i RTV, a także drobnej elektroniki.

W fabrykach z kolei stosowane są specjalne tace wykonane ze styropianu, które wykorzystywane są do transportu zarówno w ręcznych jak i sterowanych komputerowo liniach produkcyjnych, głównie w branży elektrycznej, elektronicznej i automotive.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here