Nieuczciwa konkurencja

Największym wrogiem przedsiębiorcy bynajmniej nie jest konkurencja, to tylko wymówka dla słabych, którzy starają się na siłę usprawiedliwić swoje porażki. Największym wrogiem, na którego się natykają jest biurokracja, czyli wielka machina marnująca czas i pieniądze.

Nie zwalaj na konkurencje

Dużo właścicieli firm zwala swoje porażki na konkurencje, ich argumentem jest sam fakt jej istnienia. Samo stwierdzenie tego jest nie tylko irracjonalne, ale także krzywdzące. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek padło z ust większego przedsiębiorcy. Wyobrażasz sobie, żeby Microsoft narzekało na mniejszą sprzedaż, bo Sony wypuściło nową konsolę? Brzmi śmiesznie, prawda? Oni zdają sobie sprawę z tego, że kiedy konkurencja stworzy coś innowacyjnego lub bardziej praktycznego, to trzeba wykorzystać nowy patent i go usprawnić lub wyjść z czymś nowym i ciekawszym. Całe zwalanie winy na konkurencje jest bezpodstawne, gdyż to ona sprawia, że konsument może dotrzeć do najlepszych towarów, w najkorzystniejszych cenach.

Smutni nieudacznicy

Później taki delikwent stara się przekonać rząd, o tym, że jego konkurent robi coś lepszego, że ten traci zyski (zamiast usprawnić swój produkt). Przez takie zachowanie, inna firma, dzięki której jest możliwa obsługa prawna firm Poznań lub Opole albo Kancelaria prawna w Warszawie lub Olsztynie traci zyski, bo niespełniony właściciel firmy dostaje dotacje, inni muszą płacić podatki, cła; a to wszystko w imię utrzymania miejsc pracy. Wszyscy zapominają, że to temu samemu nieudacznikowi nie chce się konkurować na równych zasadach, i że nie powstaną inne miejsca pracy, tam gdzie ten człowiek zawiódł.

Machina biurokratyczna

W imię tego, że rynek wymaga kontroli, wprowadza się niepotrzebne prawa podatkowe, które tylko marnują czas ludzi, którzy je obsługują oraz pieniądze ludzi zmuszonych z nich korzystać. Co z tego, że pracownik Urzędu Skarbowego ma dzięki temu pracę, skoro nie produkuje nowych dóbr; jest tylko zwykłym trybikiem napędzającym maszynę, która zajmuje się redystrybucją zgromadzonych dóbr i spowalnia powstawanie nowych, lepszych i sprawniejszych rozwiązań.

Przedsiębiorca, którego działalnością jest obsługa prawna firm poznań nie może wprowadzić innowacji albo ma utrudnione zadanie, gdy państwo nakłada na niego coraz większe podatki, bo ktoś inny, kto także zajmuje się obsługą prawną firm w poznaniu, albo i nawet w Gdańsku, nie jest w stanie zrobić tego tak dobrze, przez co traci klientów. Wygodniej spowolnić gospodarkę, dzięki własnemu lenistwu i utrudnić postęp tych, którzy dostarczają najlepsze dobra i usługi, i chcą się przy tym rozwijać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here