Myślisz o nowym samochodzie? Sprawdź z nami, jak dobrze sfinansować ten zakup

Sprzedaż fabrycznie nowych samochodów rośnie z roku na rok – w 2017 roku zarejestrowano ponad pół miliona pojazdów. Z uwagi na fakt, że rodacy wybierają dość drogie auta, mało kto decyduje się na zakup za gotówkę. Znacznie większą popularnością cieszy się kredyt bankowy. Zastanawiasz się, jak sfinansować zakup samochodu? Dowiedz się, jak wybrać korzystne rozwiązanie.

Nawet 40% Polaków planuje sfinansować zakup pojazdu kredytem samochodowym. Aby jednak taka opcja była korzystna, nie należy podejmować przypadkowej decyzji. Każdą ofertę warto przeanalizować, dzięki czemu kredyt będzie dopasowany do potrzeb oraz oczekiwań.

Kredyt samochodowy vs gotówka

Chociaż zakup samochodu za gotówkę jest tańszy, wcale nie jest to opcja najkorzystniejsza. Jeśli zastanawiasz się, jak sfinansować zakup samochodu, kredyt może okazać się lepszym rozwiązaniem. Powodów ku temu jest co najmniej kilka.

Kredyt samochodowy:

 • nie wymaga angażowania wszystkich wolnych środków
 • pozwala na zakup droższych pojazdów
 • umożliwia spłatę zobowiązania w dogodnych miesięcznych ratach.

Kredyt TCM – rozważ taką opcję

Zastanawiając się, jak sfinansować zakup samochodu, warto rozważyć kredyt TCM. Jest to produkt bankowy, który bazuje na tzw. efektywnym cyklu wymiany pojazdów po rozwiązaniu umowy kredytowej. Jego istotą jest możliwość nabycia nowego samochodu – bez konieczności angażowania dodatkowych środków. To zasługa gwarancji odkupu auta przez dealera oraz wysokiej wartości rezydualnej pojazdu. W momencie wygasania umowy, kredytobiorca może sprzedać samochód, pokrywając koszty ostatniej raty oraz wkładu własnego kolejnej umowy z pieniędzy otrzymanych od dealera.

Przykładem takiego rozwiązania jest Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy w ofercie Toyota Bank. W ramach tej formy finansowania, kredytobiorca może liczyć m.in. na:

 • niskie miesięczne raty – nawet o 40%
 • niski wkład własny – już od 10%
 • preferencyjne oprocentowanie (RRSO 11,48%*).

Tak niskie raty wynikają z faktu, iż kredytobiorca spłaca wyłącznie tą część wartości samochodu, która odpowiada rzeczywistej utracie jego wartości.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?

Wybór kredytu samochodowego nie jest łatwy. Warto więc przeanalizować wybrane oferty m.in. pod kątem:

 • wysokości miesięcznej raty
 • wartości RRSO
 • wysokości wkładu własnego
 • wymaganych formalności
 • szybkości procedur
 • czasu trwania umowy.

Dodatkowym atutem może być opcja wymiany pojazdu na nowy – bez angażowania własnych pieniędzy.

*Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN: cena nowego samochodu 70 000,00 zł, wpłata własna 21 000,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 1 210,00 zł, z Ostatnią Ratą 14 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 5,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 11,48%. Całkowita kwota kredytu 49 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 339,09 zł (obejmuje prowizję bankową 1 470,00 zł, odsetki 5 879,05 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 990,04 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 59 339,09 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here