Książki Nicholasa Sparksa

Poszukujesz lekkiej, przyjemnej w odbiorze literatury romantyczno-obyczajowej? Sprawdź pozycje Nicholasa Sparksa. Ten amerykański pisarz jest twórcą niezwykle popularnych powieści, które zdobyły serca czytelników na całym świecie. Dowiedz się, kim jest ten twórca oraz jakie jego dzieła warto przeczytać.

Kim jest Nicholas Sparks?

Nicholas Sparks to sławny amerykański pisarz urodzony w 1965 roku w Omaha w stanie Nebraska. Swoją pierwszą powieść stworzył w 1985 roku, jednak nigdy nie została ona opublikowana, podobnie jak druga książka, stworzona krótko po jego ślubie. W 1990 roku udało mu się wydać książkę wspólnie z Billym Millesem, która nie zyskała jednak dużej popularności. Pozycja sprzedała się w zaledwie 50 tysiącach egzemplarzy. Twórca nie poddawał się jednak i nadal uważał, że pisanie to coś, czym z całą pewnością chce się zająć w życiu.

Za właściwy debiut można uznać dopiero koniec lat 90. ubiegłego wieku. W 1997 roku pisarz wydał „Pamiętnik”. Powieść ta szybko podbiła serca czytelników. Kolejne książki: „List w butelce” i „Jesienna miłość” ugruntowały jego pozycję cenionego twórcy literatury obyczajowej i romantycznej. Pozwoliły mu również zdobyć dużą popularność. Wiele powieści tego pisarza przez długi czas znajdowało się w czołówkach światowych rankingów sprzedaży, w tym przede wszystkim „I wciąż ją kocham”, „Prawdziwy cud”, „Najdłuższa podróż” i „Bezpieczna przystań”.

Przez ponad 20 lat kariery pisarskiej autor wydał wiele powieści cieszących się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Kilka z nich doczekało się nawet filmowych adaptacji, w których zagrały takie gwiazdy kina jak m.in. Richard Gere, Rachel McAdams, Ryan Gosling czy Kevin Costner. Do adaptacji, które można zobaczyć na dużym ekranie, należą przede wszystkim „Ostatnia piosenka”, „Pamiętnik”, „Szkoła uczuć”, „List w butelce” i „Wybór”. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków.

Jakie książki Nicholasa Sparksa warto przeczytać?

Wiele z dzieł Nicholasa Sparksa ukazało się również w Polsce. Z pewnością warto sięgnąć po najpopularniejsze pozycje: „Pamiętnik”, „List w butelce” i „Szkoła uczuć”, ale na uwagę zasługują też powieści romantyczne „Wybór”, „Ostatnia piosenka”, „Jesienna miłość”, „Prawdziwy cud”, „Na zakręcie”, „I wciąż ją kocham” oraz wiele innych.

Czytelnicy cenią dzieła Nicholasa Sparksa za wartką, wciągającą fabułę i realistycznie przedstawione postaci. To sprawia, że po książki pisarza sięgają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Warsztat autora doceniają też krytycy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here