Kredyt na zakup samochodu

Zakup samochodu to nie lada wydatek. Wie o tym każdy kierowca, który miał okazję przynajmniej raz w życiu kupić nowy lub używany samochód. W przypadku samochodów nowych – jego zakup często poprzedza zaciągnięcie odpowiedniego kredytu, który pozwoli na uiszczenie wymaganej opłaty. Jeśli również planujesz zakup nowego samochodu, a nie dysponujesz wystarczającym zasobem gotówki – warto rozważyć możliwość wzięcia kredytu. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – czemu i kiedy kredyt na samochód to opłacalne rozwiązanie oraz dlaczego warto z niego korzystać.

Kredyty samochodowe – najważniejsze informacje

Kredyt samochody jest udzielany w celu zakupu wybranego rodzaju pojazdu. Wiele banków ma przygotowane specjalne oferty kredytowe, przeznaczone właśnie na ten cel. Jeśli podejmiemy się nawiązania tego typu umowy, jesteśmy wówczas zobligowani, by uzyskane pieniądze wydać na zakup pojazdu. Oczywiście, kredyty udzielane są zarówno na zakup pojazdu nowego, jak i używanego.

Za pieniądze uzyskane z takiego kredytu najczęściej kupowane są samochody osobowe. Niemniej, uzyskaną gotówkę można również przeznaczyć na inne rodzaje maszyn- na przykład samochody dostawcze, motocykle, skutery, kampery, quady, samochody budowlane, samochody rolnicze, przyczepy oraz inne.

Kredyty samochodowe – rodzaje

Wśród dostępnych kredytów przeznaczonych na zakup pojazdu, wymienić można kilka podstawowych rodzajów. Oczywiście, tym co je łączy jest cel, na którego realizację zostają udzielone.

Podstawowym rodzajem jest oczywiście kredyt standardowy. Polega on na udzieleniu odpowiedniej kwoty, którą kredytobiorca będzie regularnie spłacał w comiesięcznych ratach kapitałowo-odsetkowych. Ich wysokość oraz czas trwania okresu spłacania są określone w nawiązywanej umowie.

Innym rodzajem jest kredyt jednoratalny lub też jednoratowy. Przystąpienie do umowy na taki rodzaj kredytu wymaga od nas wniesienia pewnego wkładu własnego. Pozostałą, brakującą część kwoty udziela nam bank, którą będziemy spłacać. Kredyty tego typu są zazwyczaj nieoprocentowane.

Kredyty balonowe to ostatni rodzaj, który pragniemy omówić. W kredytach tego typu raty są niezwykle niskie, a których suma wynosić może na przykład 80 procent wartości kupowanego pojazdu. Pozostałą część – 20 procent – będziemy musieli spłacić jednorazowo.

Kalkulator kredytu na zakup samochodu

Poszukując optymalnej oferty kredytowej, warto rozważyć opcje oferowane przez najróżniejsze banki. Tych natomiast może być bardzo duże. Ich samodzielne przejrzenie byłoby czasochłonne oraz skomplikowane. Dlatego, z pomocą przychodzą nam specjalne narzędzia internetowe – takie jak kalkulatory kredytów samochodów. W przypadku samochodów drogich, na przykład takich marek jak BMW, Audi czy Skoda kredyt może być koniecznością i jedynym realnym rozwiązaniem pozwalającym na ich zakup.

Kalkulatory kredytów gromadzą w jednym miejscu informacje pochodzące z różnych banków. Pomoże nam to podjąć decyzję optymalną dla naszego portfela. Oczywiście, w czasie przeglądania dostępnych ofert należy brać pod uwagę nie tylko wysokość rat kredytowych, ale także inne dodatkowe opłaty – takie jak odsetki, koszty prowizji, opłaty zabezpieczające oraz inne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here