Jaką broń śrutową wybrać?

0
572

Istnieje wiele rodzajów broni śrutowej, dlatego też możemy mieć problem z wybraniem tej odpowiedniej. Często wybór konkretnego modelu broni jest problematyczny zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych strzelców. Jeśli chodzi o broń śrutową, jest to rodzaj gładkolufowej broni strzeleckiej, której pociski mają postać stalowych lub ołowianych kul. Mimo niewielkiego zasięgu i dużego rozrzutu jest to typ broni bardzo skuteczny na mniejszych dystansach.

Jakie są rodzaje broni śrutowej?

Broń śrutowa jest obecnie wykorzystywana jako broń myśliwska, sportowa oraz bojowa. Jeśli chodzi o podział broni ze względu na konstrukcję, możemy wyróżnić:

  • dwulufową (dubeltówka)
  • jednolufową

W przypadku broni dwulufowej istnieją modele z lufami ustawionymi poziomo: dubeltówki klasyczne oraz z lufami ustawionymi pionowo (bokówki, kniejówki, także boki). Natomiast broń dwulufową dzielimy na: jednostrzałową (pojedynki), powtarzalną (strzelby z zamkiem blokowo-ślizgowym, przeładowywane za pośrednictwem ruchu czółenka, z powodu skojarzenia z pompką powszechnie określane mianem pump-action), samopowtarzalną (tzw. automaty śrutowe). Każda z tych broni jest nieco inna, a jeśli nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie będzie dobre akurat dla nas, warto skontaktować się z pracownikiem sklepu z bronią, który z pewnością odpowie na wszystkie nasze pytania. Na stronie internetowej http://bron-sklep.pl/ znajdziemy szeroką ofertę broni oraz wszelkich akcesoriów, które mogą urozmaicić nasze hobby.

Jaka broń jest najpopularniejsza wśród myśliwych?

W społeczności myśliwskiej najpopularniejszą bronią okazuje się dubeltówka. Jest to broń, którą wykorzystuje się raczej w przypadku niewielkich zwierząt. Ma ona znaczny obszar rażenia, przez co wymaga zachowania szczególnej ostrożności, głównie podczas polowań zbiorowych. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego kąta przy oddaniu strzału. Innym jej zastosowaniem jest przede wszystkim konkurencja sportowa, polegająca na strzelaniu do rzutków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here