Jak prawidłowo przechowywać rzeczy w szafie

Obszerna szafa, która niczym skrzętnie zaplanowana garderoba sięga do sufity to marzenie wielu kobiet. Za jej zamkniętymi drzwiami można bowiem skryć odzież, obuwie, czy inne przedmioty, które pozostawiona na widoku powodują wrażenie bałaganu i nieporządku. Duża szafa to ogromne możliwości, ale też spore problemy w kwestii utrzymania ładu. W niniejszym artykule pokażemy Ci, co zrobić, aby wnętrze szafy zachwycało doskonałą organizacją.

Czas na porządki

Kiedy wymarzona szafa stanie już na swoim miejscu, można rozpocząć etap planowania. To, w jaki sposób zamierzamy rozmieścić w niej poszczególne elementy, decyduje o późniejszej wygodzie użytkowania. Bez względu na to, czy nasz wybór padła na pełną zabudowę, czy gotową propozycję, króluje jedna zasada – ma być funkcjonalnie! Zanim rozpakujemy nagromadzone przez lata akcesoria, warto pokusić się o porządki. Selekcja powinna szczególnie dotyczyć rzeczy nieużywanych, zniszczonych, czy zwyczajnie… za małych.

Kiedy już zredukujemy ilość odzieży, pozbędziemy się uszkodzonej elektroniki, czy przestarzałych akcesoriów, które przez lata oczekiwały na lepsze czasy, z pewnością odczujemy pewną ulgę, zyskując przy okazji większą ilość miejsca na nowe artykuły.

Segregacja i organizacja

Aby jak najlepiej móc zapanować nad zawartością szafy, dobrze jest zastanowić się nad tym, co chcemy w niej przechowywać. Jeśli ma być ona przeznaczona wyłącznie na odzież i obuwie należy zastanowić się, czy wygodniej będzie nam korzystać z tradycyjnych półek, czy może lepiej sprawdzą się popularne drążki. Ich zaletą jest to, że minimalizują ryzyko powstawania zagnieceń oraz sprawiają, że wszystkie artykuły są dobrze widoczne. Kolorowe wieszaki dostępne w bricomarche.pl pomogą w wizualnie oddzielić poszczególne grupy odzieży, co będzie szczególnie przydatne podczas porannej, pospiesznej krzątaniny. Dobrym pomysłem jest postawienie na elementy takie jak szuflady i wysuwane kosze. Dzięki nim można z łatwością zapanować nad bielizną i nie tylko, bez konieczności niewygodne sięgania w głąb.

Organizacja wewnątrz szafy powinna być dla nas przede wszystkim wygodna, dlatego odpowiednią praktyką jest umieszczanie najczęściej używanych przedmiotów na wysokości wzroku. Dno natomiast doskonale sprawdzi się do magazynowania przedmiotów ciężkich, czy nieustawnych. To także wymarzone miejsce na pojemniki tekstylne z bricomarche.pl, w których umiejscowić można pościel, czy okazjonalne obuwie.

Najwyższe półki szafy to przestrzeń idealna dla rzeczy sezonowych i rzadko używanych. Często porównuje się ją dla praktykowanych niegdyś pawlaczy, które znajdowały zastosowanie w magazynowaniu np. ozdób świątecznych, czy artykułów letnich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here