IMPORT Z CHIN NA FIRMĘ - KORZYŚCI I WSPÓŁPRACA Z IMPORTEREM

Hasło takie jak import z Chin firma często pojawia się przy okazji szukania danych na temat warunków i korzyści importowania towarów z Chin. Warto wiedzieć, że jako przedsiębiorca nie musisz polegać tylko na sobie. Na rynku polskim działają bowiem importerzy, którzy zajmują się kompleksową pomocą innym podmiotom.

IMPORT Z CHIN Z POMOCĄ FIRMA. DLACZEGO TO SIĘ OPŁACA?

Sprowadzanie towarów z Chin w celu sprzedaży na krajowym rynku to dość skomplikowane przedsięwzięcie. Zwłaszcza jeśli jesteś dopiero początkującym importerem. Czeka Cię m.in. poszukiwanie producenta, z którym podpiszesz umowę na produkcję potrzebnych towarów. Jest także kwestia uczciwości takiej firmy i tego, czy spełni Twoje standardy odnośnie jakości. To wszystko trzeba zweryfikować, najlepiej na miejscu w Chinach. Następnie czeka Cię jeszcze kontrola jakości i o ile wszystko będzie OK, musisz zorganizować transport oraz odprawę celną. Tu trzeba zadbać o niezbędne dokumenty importowe, a na koniec zostaje jeszcze rozliczenie importu z Chin z polskim urzędem skarbowym. Wszystko to może przytłoczyć początkujących w tej branży. Do nich właśnie pomocą dłoń wyciągają firmy – importerzy z Chin.

POMOC IMPORTERA Z CHIN. JAK DZIAŁA TAKA FIRMA?

Ponieważ na rynku istnieje sporo agencji, dobrze jest wiedzieć co wziąć pod uwagę planując podpisanie umowy o współpracy z jedną z nich. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w imporcie z Chin, wybierz firmę, która importem zajmie się od A do Z. Jej wynagrodzeniem jest prowizja od wartości importu. Co dostajesz w zamian? Między innymi wyszukiwanie dostawcy, produkcję, osobistą kontrolę jakości gotowych towarów, transport do Polski i odprawę celną. Praktycznie nic nie musisz robić, a jednocześnie wszystko jest z Tobą konsultowane. Najbardziej skuteczne są firmy–importerzy z siedzibą na miejscu w Chinach. Dzięki obecności w pobliżu fabryk, mogą je fizycznie skontrolować i osobiście dopilnować, aby producent spełnił wszystkie punkty kontraktu.

IMPORT Z CHIN NA FIRMĘ W OPARCIU O UMOWĘ ELASTYCZNĄ

biznes chiny import

Korzystnym rozwiązaniem jest także umowa elastyczna. Działa to tak, że jako importer częścią rzeczy zajmujesz się sam, a część zlecasz firmie pośredniczącej. Np. masz już stałego producenta, który wytwarza towary, ale szukasz firmy, która pomoże Ci w transporcie i odprawie celnej. Lub inaczej: posiadasz zorganizowany transport, ale chcesz by ktoś skontrolować fabrykę, w której zamawiasz i podsyłał Ci próbki różnych komponentów. W ten sposób obniżasz koszty usługi, a jednocześnie nie musisz przejmować się etapem, który sprawia Ci trudność.

Dobrze jest także rozejrzeć się za firmą, która może zorganizować import na preferencyjnych warunkach jeśli chodzi o rozliczenie VAT. Np. posiada rejestrację jako spółka chińska lub jako spółka polska – w zależności od tego, co jest dla Ciebie bardziej korzystne. Takie możliwości oferuje np. polska firma Fullbax.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here