Finansowa rezerwa pod ręką

Karta kredytowa zawsze powinna znajdować się pod ręką, co też nie oznacza, że w każdym momencie należy z niej korzystać. Umiejętnie i rozsądnie, tylko wtedy kiedy ktoś będzie znajdował się pod przysłowiową „kreską”. Czy możliwa jest dzisiaj do uzyskania karta kredytowa od ręki? Czy na taki plastik trzeba poczekać trochę czasu? Jak ta sytuacja obecnie wygląda? Warto się temu przyjrzeć, aby wiedzieć, że finansowa rezerwa czeka sobie ze spokojem w portfelu.

Karta kredytowa nie dla każdego

Jak sama nazwa wskazuje – karta kredytowa jest na kredyt. Osoba, która ją otrzymuje „podpisuje” umowę o kredyt z danym bankiem. Aczkolwiek należy wspomnieć, że jest to kredyt, który będzie można wykorzystać w danej chwili. Dodatkowo nie jest powiedziane, że całość udostępnianych przez bank środków będzie trzeba wykorzystać od ręki w jednym dniu. Karty kredytowej możemy, ale nie musimy użytkować. Właściciel może skorzystać z karty kredytowej w styczniu, ale już w lutym i marcu wcale nie musi odczuwać potrzeby korzystania z takiego plastiku. Najważniejszy to fakt, aby pamiętać o regularnych spłatach zadłużenia. Te warunki należy uzgodnić z bankiem podczas podpisywania umowy. Czy karta kredytowa od ręki jest możliwa? Czy zaraz po wejściu do banku można otrzymać taką kartę do portfela? W zdecydowanej większości przypadków – nie. Przy czym jest kilka instytucji bankowych, które taką oto ofertę kierują do swoich klientów. Wystarczy wejść, złożyć wniosek i po jego rozpatrzeniu pozytywnym, można cieszyć się z dodatkowych pieniędzy dostępnych w bankomacie.

Kredyt do spłacenia

Wszystko przez to, że wniosek o wydanie takiej karty kredytowej wymaga sprawdzenia historii finansowej danej osoby. Placówki bankowe, aby nie narobić sobie dodatkowych problemów związanych z niemożnością sprawdzenia informacji w BiK, nie chcą wydawać tak pospiesznie karty – na czym po części mogą stracić. Dlaczego? Ponieważ te banki, które oferują kartę kredytową od ręki, nie raz i nie dwa stanowią ostatnią deskę ratunku dla osób, które znajdują się w potrzebie. Co za tym dalej idzie, zyskują one nowych klientów, którzy są zobowiązani do spłaty kredytu. Ta opcja ma swoje wady i zalety. Można jak najbardziej zdecydować się na taką decyzję wyrobienia karty kredytowej od ręki, ale trzeba uświadomić sobie, czy nikt nie będzie miał problemu ze spłatą. Można także odpowiednio wcześniej złożyć wniosek w banku, aby kartę wyrobić wcześniej i włożyć ją do portfela „na czarną godzinę”. Może taki czas nadejdzie, a może nie, ale kredytówkę warto przy sobie mieć. Karta kredytowa od ręki już na Ciebie czeka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here