E-papieros – jak właściwie o niego zadbać?

0
412

E-papierosy, czyli elektroniczne papierosy to urządzenia, które planujemy stosować przez długi okres czasu. Zazwyczaj, okres ich „żywotności” wynosi od przynajmniej kilkunastu miesięcy regularnego użytkowania do nawet kilku lat. W tym czasie, w mechanizmie naszego e-papierosa może dojść do szeregu usterek lub problemów technicznych. Nie wszyscy posiadacze tego urządzenia wiedzą, jak należy właściwie o nie zadbać, aby możliwie maksymalnie wydłużyć jego żywotność. Poniżej przedstawiamy garść porad skierowaną do tych osób, które pragną zatroszczyć się o swoje urządzenie i sprawić, by bezkolizyjnie pracowało przez kilka lat.

E-papierosy – jak samodzielnie zadbać o to urządzenie?

Podstawowym warunkiem troski o e-papierosa jest jego regularne czyszczenie. Na szczęście użytkownicy e-papierosów nie muszą oddawać swoich urządzeń do odpowiednich specjalistów, którzy poddawali by je czyszczeniu. Z łatwością mogą wykonać te czynności samodzielnie, bez dostępu do specjalistycznych przyrządów lub technologii. Należy przy tym zaznaczyć, że regularne i dokładne czyszczenie e-papierosa to pierwszy i najważniejszy krok, by utrzymać to urządzenie przez długi okres czasu w dobrym stanie.

Przede wszystkim – czyszczenie papierosa nie jest trudne i nie wymaga studiowania skomplikowanych instrukcji, aby samemu tego dokonać. Podczas czyszczenia należy zwrócić uwagę na atomizer. Jest to jedna z najważniejszych części oraz najbardziej „ruchoma” w budowie danego e-papierosa. Atomizer odpowiada za intensywność odczuwanego przez nas smaku, w trakcie palenia danego e-papierosa. Z tego powodu, na atomizerze często osadzają się różnego rodzaju zabrudzenia, które trzeba regularnie czyścić. Od czasu do czasu należy też po prostu zakupić nowy atomizer – szczególnie często ma to miejsce w przypadku urządzeń wyposażonych w szklane atomizery, które mają wyjątkową tendencję do wypadania z rąk w trakcie rozkręcania urządzenia i tłuczenia się.

Nie należy rezygnować z regularnego czyszczenia e-papierosa – zaniedbanie tego obowiązku wpłynie bowiem negatywnie na komfort używania przyrządu. Przede wszystkim paląc z brudnego e-papierosa, będziemy odczuwać lekko zniekształcony aromat, który z czasem może zacząć po prostu nieprzyjemnie smakować. Z czasem może także po prostu dojść do zepsucia się danego urządzenia, na skutek jego zaniedbania.

Zazwyczaj przyjmuje się, że jeden atomizer starcza na okres około miesiąca stosowania e-papierosa. Wszyscy użytkownicy tych urządzeń wiedzą jednak, że atomizery eksploatują się jedynie w chwilach, gdy wciągamy przez nie powietrze. W rzeczywistości więc, atomizery nie zużywają się aż tak szybko, a ich wymiany należy dokonywać w zależności od częstotliwości naszego sięgania po e-papierosa.

Troska o akumulator – co zrobić, by przedłużyć mu życie?

Mówiąc wprost, bez sprawnie działającego akumulatora, nie ma możliwości korzystania z papierosa elektronicznego. Akumulator jest zazwyczaj dodawany do każdego sprzedawanego e-papierosa, choć można także zakupić te urządzenia osobno. W takim wypadku, należy sięgnąć po taki akumulator, który jest dedykowany dla modelu e-papierosa, z którego korzystamy.

Korzystając na co dzień z danego e-papierosa, warto zwracać uwagę, by nie rozładowywać do końca jego akumulatora. Jeśli regularnie zdarza nam się opróżniać akumulator do zera, może to mieć zły wpływ na jego dalsze funkcjonowanie. Zazwyczaj, prowadzi to do osłabienia pracy samego akumulatora w przyszłości, a przez to – pojawia się potrzeba jego coraz częstszego ładowania.

Równie istotny jest pod tym względem sam sposób ładowania konkretnego akumulatora. Najlepszym rozwiązaniem jest, jeśli dany akumulator ładujemy do samego końca, całkowicie uzupełniając jego moc. Taki sposób ładowania za każdym razem również może przyczynić się do wydłużenia okresu przydatności danego akumulatora, a przez to, uczyni nasz e-papieros dłużej i bardziej przydatnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here