Dlaczego firmy pożyczkowe stają się coraz bardziej popularne?

Pożyczki pozabankowe z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Dlaczego warto wybrać jedną z nich?

Wizyta w banku, długie oczekiwanie w kolejne, multum formalności i brak pewności co do tego, że finansowanie w ogóle będzie przyznane… Jeszcze niedawno właśnie tak wyglądała rzeczywistość osób chcących pożyczyć pieniądze. Dziś droga do uzyskania kredytu jest wprawdzie dużo krótsza i prostsza, jednak nadal zajmuje co najmniej kilka dni.

Wobec tego nie powinna dziwić coraz większa popularność pożyczek pozabankowych. Prawdziwy bum zaczął się, gdy pierwsi pożyczkodawcy wprowadzili możliwość zawarcia umowy za pośrednictwem internetu. Dziś liczba takich ofert jest naprawdę ogromna, o czym łatwo przekonać się korzystając z porównywarki. Równie duża jest ilość powodów, by wybrać właśnie tę formę finansowania. Oto 3 najważniejsze.

Szybkość i wygoda

To z pewnością najważniejsza zaleta pożyczek pozabankowych. Czasem wystarczy tylko niecała godzina, by pożyczone pieniądze znalazły się na twoim koncie. Dzieje się tak jednak tylko, jeśli wniosek składasz w godzinach pracy firmy i posiadasz konto w tym samym banku, co pożyczkodawca. W pozostałych sytuacjach ten czas jest nieco dłuższy, choć i tak znacznie krótszy niż w przypadku kredytu bankowego.

Cała procedura sprowadza się do wypełnienia formularza dostępnego na stronie www pożyczkodawcy i potwierdzenia swojej tożsamości. Do niedawna jedynymi sposobami na to było wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę lub przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Obecnie dostępne są też aplikacje łączące się z kontem bankowym i pozwalające na znaczne skrócenie formalności.

Niskie wymagania

Tę zaletę docenią przede wszystkim osoby, którym bank już kilka razy odmówił przyznania finansowania. Firmy pożyczkowe są w ocenie zdolności kredytowej swoich klientów dużo mniej restrykcyjne niż banki. Szansę na otrzymanie finansowania mają klienci związani ze swoim pracodawcą umową cywilno-prawną, wykazujący stosunkowo nieduże dochody oraz utrzymujący się ze świadczeń socjalnych (na czele z 500+).

Oczywiście nie oznacza to, że finansowanie otrzyma każdy, kto złoży wniosek. Na decyzję odmowną muszą przygotować się przede wszystkim osoby z niekorzystną historią kredytową. Jeśli w przeszłości notowałeś znaczne opóźnienia w spłacie zobowiązań lub nadal masz nieuregulowane długi, większość firm z sektora pozabankowego nie podpisze z tobą umowy. Poważną przeszkodą może okazać się też brak jakichkolwiek dochodów oraz wiek niezgodny z polityką danej firmy.

Niskie koszty

Ostatnia zaleta na naszej liście może być nieco zaskakująca dla osób, które nie śledzą sytuacji w sektorze pozabankowym. Jeżeli popularne chwilówki nadal kojarzą ci się z wysokimi opłatami i nieuczciwymi praktykami, najwyższy czas na weryfikację poglądów. Tym bardziej, że powszechne są oferty darmowych pożyczek.

Zwykle są one kierowane do klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z usług danego pożyczkodawcy. W ich ramach możesz pożyczyć określoną kwotę na czas, który, w zależności od firmy, waha się od miesiąca do trzech. Co ważne, pożyczka będzie rzeczywiście darmowa jedynie wtedy, gdy oddasz ją w terminie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem www.czerwona-skarbonka.pl/

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here