Czym kierować się przy wyborze wykonawcy strony internetowej?

W obecnych czasach bardzo wiele osób zarówno w Polsce jak i praktycznie na całym świecie ma stały dostęp do internetu. Ludzie bardzo wiele czasu spędzają przeglądając portale społecznościowe (np. Facebook czy Instagram), bądź różnorodne strony internetowe. Tak wielka popularność internetu w obecnych czasach sprawia, że warto jest zainteresować się tematem witryn internetowych.

Gdzie szukać specjalisty?

Jeśli pragniemy posiadać własną stronę internetową, to możemy ją wykonać własnoręcznie lub dać zlecenie specjaliście, który wykona dla nas taką witrynę. W tym celu warto przeszukać portale internetowe takie jak Zleceniomat.pl. To katalog usług, który umożliwia wzajemne odnalezienie się zleceniodawcom i wykonawcom. To pierwszy serwis, który łączy w sobie porównywarkę cen z generatorem indywidualnych ofert. Liczba kategorii usług, które można zlecić w serwisie jest olbrzymia – od zleceń budowlanych, przez motoryzacyjne, prawne, aż po organizację imprez. 

Sprawdźmy portfolio wykonawcy

Jeśli zdecydujemy się na zakupienie strony internetowej, to warto jest przejrzeć portfolio osób oferujących takie usługi. Większość profesjonalnych webmasterów posiada na własnych stronach rozbudowane portfolia, dzięki czemu prawdopodobnie uda nam się zobaczyć inne prace danego twórcy (warto jest zwrócić uwagę na wygląd wykonanych witryn, ale także ich funkcjonalność). Warto także zwrócić uwagę, czy wykonawca dba o szczegóły, które wpływają na wartość bloga np. autorskie logo.

Oprócz obejrzenia portfolio warto jest także zbadać jakie doświadczenie posiada. Często w badaniu mogą nam pomóc opinie innych internautów. 

Dobry kontakt to podstawa

Bez wątpienia ważne jest, aby posiadać dobry kontakt z zleceniobiorcą. Niestety czasami zdarza się, że kontakt z wykonawcą jest niedostateczny, co powoduje, że często zamówiona przez nas witryna będzie wyglądała inaczej, aniżeli sobie wyobrażaliśmy. Dodatkowo jakość kontaktu może świadczyć o tym, jak dana osoba traktuje nas samych i nasz projekt. 

Cena ma znaczenie

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze wykonawcy jest cena usługi. W internecie znajdziemy bardzo wiele różnych cen tych usług. Warto jest dokładniej zaobserwować rynek, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę w stosunku ceny do jakości wykonywanej usługi. Dodatkowo warto sprawdzić, czy w cenie znajdują się ewentualne dalsze poprawki, czy pomoc przy obsłudze witryny internetowej. Warto także sprawdzić, czy w ofercie znajduje się także koszt rejestracji domeny, ale także wykupu hostingu, na którym nasza strona zostanie postawiona. 

Dodatkowe usługi

Część wykonawców tworzących strony internetowe zajmuje się także wykonywaniem SEO, bądź innych działań marketingowych (np. promowanie naszej witryny na Facebooku), dzięki czemu prawdopodobnie popularność naszego bloga wzrośnie. Dodatkowo usługi w pakiecie kosztują o wiele mniej. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here