oznowanie sklepu wrocław

Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z groźnym dla zdrowia i życia wirusem powodującym chorobę COVID-19. Liczne obostrzenia i profilaktyka mają na celu ograniczyć rozpowszechnianie się wirusa. Jednak dopiero podanie szczepionki populacji przychyli szalę zwycięstwa na stronę ludzkości. Tymczasem dbanie o siebie na co dzień i ograniczanie kontaktów z innymi to najlepsze sposoby na powstrzymanie choroby. Jest jeszcze jeden, o którym mniej się mówi, a dzięki któremu można zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo i higienę w miejscach publicznych w dobie pandemii. Mowa o ozonowaniu.

Ozon – co to za substancja i do czego służy?

Ozon, czyli trójatomowy tlen to pierwiastek znany ludzkości od dawna. Odkryty został w XIX wieku i bardzo szybko znalazł zastosowanie w różnych dziedzinach. Ma silne właściwości odkażające i neutralizujące, więc stosuje się go do dezynfekcji pomieszczeń, usuwania niechcianych zapachów, sprzątania specjalistycznego. Ozonowanie jest uważane za jeden z najbezpieczniejszych dla zdrowia sposobów na walkę z różnymi patogenami – wirusami, bakteriami, pleśnią, grzybem itp. Nic więc dziwnego, że specjaliści polecają czyszczenie ozonem jako metodę do walki z rozprzestrzenianiem się chorób zakaźnych. Jeśli szukasz sprawdzonej firmy we Wrocławiu sprawdź firmę Kastelnik – https://www.kastelnik.pl/ozonowanie-pomieszczen-wroclaw/
Ozonowanie możemy stosować w wielu miejscach. Zarówno w naszych domach, biurach, fabrykach i wszystkich punktach użyteczności publicznej. Poznaj 7 miejsc, gdzie regularne ozonowanie sprawdzi się najlepiej w walce z koronawirusem.

1. Domy opieki społecznej i hospicja

Jak wiemy w domach pomocy społecznej znajduje się wiele ognisk choroby. W placówkach tych, podobnie jak w hospicjach przebywają ludzie starsi, pozostawieni często bez środków do życia. Miejsca te są niedofinansowane, bardzo często w opłakanym stanie materialnym. Poziom higieny wśród użytkowników DPS-ów zapewne nie należy do najwyższych, toteż regularne ozonowanie może przynieść znaczną poprawę bezpieczeństwa dla personelu i podopiecznych. Ozon szybko i skutecznie usunie wszystkie drobnoustroje i pozostawi lokal czystym i przyjemnie pachnącym.

2. Placówki podstawowej opieki medycznej

Przychodnie medyczne typu POZ, do których codziennie udają się liczni pacjenci z przeróżnymi objawami mogą być siedliskiem wirusów i bakterii. Takie miejsca należy cyklicznie ozonować i dezynfekować w celu prewencyjnym. Regularne ozonowanie sprawi, że pacjenci będą bezpiecznie mogli korzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, zaś personel medyczny będzie czuł się bezpieczniej w pracy.

3. Przyszpitalne przychodnie specjalistyczne

Podobnie sytuacja wygląda w przychodniach specjalistycznych. To miejsca, gdzie udaje się codziennie wielu pacjentów, którzy mogą łatwo roznosić zarazki. Ozon usunie je błyskawicznie, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych.

4. Kościoły i salki katechetyczne

Mimo wielu obostrzeń, podczas pandemii kościoły pozostają otwarte dla wiernych. Niestety mogą być miejscem, gdzie rozprzestrzeniają się zarazki, dlatego wymagane jest ich cykliczne ozonowanie. Zabieg ten jest nie tylko bezpieczny dla ludzi, ale również w żaden sposób nie narusza mienia. Zabytki, które nierzadko zdobią nasze kościoły pozostają więc całkowicie bezpieczne w kontakcie z ozonem.

5. Szkoły i przedszkola

Szkoły i przedszkola są wielkimi skupiskami ludzi i mimo że najmłodsi są mniej podatni na działanie koronawirusa, mogą go przenosić lub zarazić się innym patogenem. Ozonowanie jest więc świetnym sposobem, aby zwiększyć higienę w szkole i zapewnić bezpieczne użytkowanie sprzętów uczniom i nauczycielom.

6. Komunikacja miejska

Istotnym miejscem, gdzie warto wprowadzić regularne zabiegi ozonowania jest komunikacja miejska. Z autobusów i tramwajów korzystają codziennie tysiące mieszkańców. Dotykają siedzeń, poręczy i chcąc nie chcąc roznoszą w ten sposób przeróżne choroby. Dzięki ozonowi szybko można pozbyć się wszelkich drobnoustrojów. Co więcej zabieg ten poza bakteriami zabija także wszelkie nieprzyjemne zapachy, o które w komunikacji miejskiej nietrudno. Dzięki ozonowaniu nie tylko zwiększa się komfort jazdy pasażerów, ale także łatwo można odświeżyć powietrze w pojazdach.

7. Galerie handlowe

Miejsca handlu, takie jak galerie, targowiska itp. Powinny być często ozonowane, gdyż przewija się przez nie codziennie wielu ludzi. Przechodnie i klienci dotykają towarów, ale także elementów wyposażenia, co ułatwia rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Ozon rozprawi się ze wszystkimi patogenami, a jego cykliczne wykorzystywanie w sprzątaniu uczyni galerię bezpieczniejszą dla klientów i zachęci ich do częstszych zakupów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here