Biuro rachunkowe ze Zgierza

Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, każdego dnia w Polsce powstaje około 1000 nowych firm. Każda z nich jest zobowiązana do prowadzenia rozliczeń księgowych oraz sporządzania i wysyłania do urzędu skarbowego stosownych deklaracji. Jednocześnie wiele z tych firm jest zbyt małych, aby zatrudniać swojego księgowego, dlatego przedsiębiorcy stawiają na biuro rachunkowe ze Zgierza.

  1. Zakres usług, jakie świadczy profesjonalne biuro rachunkowe
  2. Bezpieczne usługi księgowe

Zakładając działalność gospodarczą, trzeba zadbać o osobę, która podejmie się prowadzenia ksiąg rachunkowych, a jednocześnie dokona optymalizacji podatkowej. Wśród biur rachunkowych trzeba więc wybrać to, które zapewnia kompleksową obsługę nie tylko księgową, ale również obsługę kadrowo-płacową i reprezentację przed urzędami na wypadek kontroli.

Zakres usług, jakie świadczy profesjonalne biuro rachunkowe

Już od wielu lat pod terminem „usługi księgowe” kryje się znacznie więcej, niż tylko prowadzenie niezbędnych ewidencji, takich jak te z zakresu rachunkowości, np. księgi handlowe, lub te dotyczące kadr i płac. Profesjonalne biuro księgowe zdobywa nowych klientów, oferując im kompleksową obsługę, począwszy od pomocy w założeniu firmy, przez jej prowadzenie, aż po wsparcie w trakcie kontroli lub przy zmianie formy prawnej prowadzenia działalności. Muszą to być usługi na najwyższym poziomie, a te świadczą jedynie wykwalifikowani specjaliści, będący doradcami podatkowymi lub biegłymi rewidentami. Osoby te posiadają odpowiednie kompetencje do świadczenia usług księgowych, zarówno dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właścicieli spółek z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółek cywilnych.

Bezpieczne usługi księgowe

Wybór biura rachunkowego powinien być świadomy, racjonalny i poparty poszukiwaniami najlepszych specjalistów. W tych poszukiwaniach trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo firmowych finansów, a to zapewni nie tylko wiedza i doświadczenie księgowych, ale również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dobre biuro rachunkowe w Zgierzu, takie jak https://cyrekfinance.com/, posiada stosowną polisę ubezpieczeniową, obejmującą pełen zakres działalności biura. Będzie to więc zarówno ubezpieczenie OC wymagane przez ustawę o rachunkowości, jak i ubezpieczenie ryzyk dodatkowych, związanych z czynnościami wchodzącymi w skład doradztwa podatkowego, jak prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, sporządzanie deklaracji podatkowych czy ewidencja kadrowo-płacowa pracowników, zleceniobiorców i dziełobiorców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here