Stół magazynowy

Stoły montażowe to urządzenia niezwykle pomocne w codziennej pracy. Korzystają z nich przedstawiciele najróżniejszych branż – elektrycy, montażyści, szklarze, ślusarze, mechanicy i liczni inni. Stoły te posiadają dodatkowe elementy, które ułatwiają wykonywanie prac manualnych. Ponadto, są ergonomiczne, co pozytywnie wpływa na komfort pracy. Przystępując do zakupu stołu montażowego, możesz być lekko zaskoczony dużą liczbą dostępnych produktów. Jeśli poszukujesz pomocy w wyborze tego właściwego – ten poradnik jest dla ciebie. Podpowiemy w nim – jakie są najważniejsze elementy stołu montażowego, czym różnią się dostępne modele oraz na jakie parametry warto zwrócić uwagę.

Profesjonalne stoły montażowe – czyli jakie?

Stoły montażowe to urządzenia niezwykle zaawansowane. Znajdziemy zarówno te dedykowane dla pracowników konkretnych branż (na przykład stoły do obróbki szkła lub drewna), jak i te o uniwersalnym przeznaczeniu. Niezwykle istotne jest, by stół był solidnie wykonany i stabilny. Warto zwrócić uwagę na materiały, z których został wykonany stelaż oraz blat.

Szczególną popularnością cieszą się stoły montażowe wyposażone w nogi z kółkami. Stoły takie są często używane w domowych warsztatach, garażach, a także przez mechaników samochodowych. Są niezwykle praktyczne i przydatne w wielu sytuacjach. Możemy przesuwać je w to miejsce pomieszczenia, w którym akurat potrzebujemy mieć dostęp do stołu. Możemy również wyprowadzić go przed dom, gdy zawadza nam wewnątrz. Mówiąc wprost, stoły montażowe z kółkami to mobilne stanowiska pracy.

Jeśli zdecydujemy się na taki stół, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania kół, obecność hamulców oraz ich skrętność.

Dodatkowe elementy w konstrukcji stołu montażowego

Stół montażowy to oczywiście nie tylko stelaż i blat. Niezwykle ważne (a nawet kluczowe) w budowie każdego stołu są dodatkowe elementy – takie jak schowki na narzędzia, półki, szuflady i inne. Elementy te stanowią duże udogodnienia zwłaszcza w pracy ślusarzy, mechaników oraz domowych majsterkowiczów. Dzięki dużej ilości półek i szuflad mamy możliwość sprawnego przechowywania różnorodnych elementów, bez obaw o ich wymieszanie się. Niektóre stoły posiadają także pojemniki umieszczane na blacie lub specjalne wnęki pozwalające na ich zamontowanie.

Na popularności zyskują w ostatnim czasie stoły montażowe ze specjalnymi ściankami z hakami na narzędzia. W niektórych modelach, haki zastępowane są przez magnetyczne listwy, do których możemy przyczepiać metalowe narzędzia.

Oświetlenie to kolejny istotny element w budowie każdego stołu montażowego. Stoły powinny być wyposażone w specjalne stojaki dla lampek lub systemy ułatwiające regulację miejsca naświetlenia i jego natężenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób wykonujących drobne prace manualne.

Stoły montażowe regulowane

Oczywiście, idealny stół montażowy nie istnieje. Możemy jednak znaleźć lepsze, jak i gorsze modele tych urządzeń. Za najbardziej wygodne i praktyczne uważane są te stoły, których wysokość możemy regulować. Właściwość ta ma niezwykle duży wpływ na komfort wykonywanej pracy. Szczególnie w przypadku, gdy z danego stołu korzystają różne osoby, o różnych rozmiarach.

Najważniejsza jest możliwość regulacji wysokości ustawienia blatu. Dotyczy to zarówno osób pracujących na siedząco, jak i w pozycji stojącej. Niektóre stoły pozwalają również na regulację ustawienia szuflad, półek i pojemników. Najbardziej zaawansowane to modułowe stoły montażowe, które można łączyć z innymi elementami umeblowania lub urządzeniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here